Dwudniowe święto miasta

Organizatorzy Dni Łaszczowa wracają do tradycji dwudniowych obchodów święta miasta. Tegoroczne rozpoczną się na placu przy miejscowym stadionie w sobotę 29 czerwca pierwszym Powiatowym Konkursem Piosenki Wakacyjnej.Udział w przesłuchaniach pod hasłem „Łaszczowskie nutki”, które rozpoczną się o 15.00, zapowiedzieli mali i młodzi wokaliści z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Zaśpiewają m.in.: „Gdyby słońce było słodkie”, „Tato, Tato nadchodzi lato”, „Bursztynek”, czy „W moim ogródeczku”.

Występom będą towarzyszyć animacje, zabawy i inne atrakcje w bezpłatnej strefie dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli m.in. wziąć udział w holi zabawie w kolorowym proszku i poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. O 20.30 organizatorzy zapraszają na plenerowy pokaz komedii familijnej. Własne leżaki i koce są mile widziane, ale na miejscu będą również przygotowane krzesła i ławki.

Niedzielna część obchodów Dnia Łaszczowa rozpocznie się o 14.00 występami lokalnych artystów. Na plenerowej scenie pojawią się m.in. zespoły ludowe „Czeremcha” z Pienian i „Pukarzowianki” z Pukarzowa, a także Łaszczowska Orkiestra „Feniks” i Zespół Dziecięco-Młodzieżowy, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie. – Dla orkiestry będzie to kolejny występ po reaktywacji, a dla młodych wokalistów i instrumentalistów będzie to debiut sceniczny. 15-osobowa grupa powstała zaledwie kilka tygodni temu, a tworzą ją dzieci w wieku od 6 lat i prawie 12-letnia młodzież. Oprócz śpiewania grają m.in. na ukulele, keyboardzie i bębnie. Wierzymy, że efekty kilkutygodniowej pracy zadowolą naszą publiczność – mówi prowadzący zespół i dyrektor GOK w Łaszczowie Bartłomiej Tytuła.

Kolejnym punktem programu będą pokazy zapaśnicze w wykonaniu członków klubu „Lwy” Łaszczów.

Organizatorzy niedzielnego festynu szykują również nie lada gratkę dla miłośników motocykli. Przedstawiciele miejscowego klubu „Moto Korona” przygotowują paradę z udziałem kilkudziesięciu maszyn, także spoza Łaszczowa oraz niezwykle widowiskowy pokaz stuntu motocyklowego, czyli jazdy akrobatycznej na motocyklu. Dopełnieniem tej części imprezy będzie koncert rockowego zespołu „Seeking Dreams”.

Zdecydowanie muzyczna będzie także ostatnia część obchodów Dnia Łaszczowa. Najpierw publiczność będzie się bawić przy coverach Czerwonych Gitar, wykonywanych przez Czerwone Teksasy, a potem sceną zawładną discopolowe grupy Nokaut, 4 Heven, Megustar i Loverboy.

Do wspólnej zabawy zarówno w sobotę, jak i dzień później zapraszają burmistrz i Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie, wspierani medialnie przez Informacyjną Agencję Samorządową, Tygodnik Zamojski i Kronikę Tygodnia.


(fot. GOK w Łaszczowie)