Urząd Miejski w Łaszczowie informuje, iż rolnicy i pszczelarze, którzy ponieśli straty w pasiekach pszczelich w związku z wykonywaniem przez innych rolników oprysków środkami ochrony roślin w niedozwolonym czasie lub niezgodnie z obowiązującymi zasadami, mogą zgłaszać powstałe szkody do Urzędu Miejskiego w Łaszczowie w jak najszybszym terminie.
Do zgłoszenia należy dołączyć:
- informację o liczbie posiadanych rodzin pszczelich,
- opis poniesionych strat,
- kopię zgłoszenia pasieki do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii (jeżeli dotyczy),
- inne dokumenty potwierdzające wystąpienie szkody.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
84 6611505 wew. 37.
Apelujemy o przestrzeganie zasad stosowania środków ochrony roślin, w szczególności wykonywania oprysków w godzinach bezpiecznych dla owadów zapylających.
Burmistrz Łaszczowa
/-/Mariusz Zając