Informacja – Przychodnia „Vivente” Małgorzata Stokowska – Wojda

Szanowni Pacjenci,
 
Od 25.01. rozpoczynamy szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19. Cieszy fakt, że bardzo dużo osób zgłosiło chęć zaszczepienia się. Jednak proces szczepień nie będzie szybki.
Według planów dostaniemy na tydzień 30 dawek szczepionki dla 30 pacjentów, jest to decyzja odgórna , na która nie mamy żadnego wpływu.
 
Cykl szczepień obejmuje podanie 2 dawek. Druga w odległości 21 dni od pierwszej.
Szczepienia będą zorganizowane w cyklach sześciotygodniowych. Przez 3 tygodnie szczepimy pierwszą dawkę 30 osobom tygodniowo, przez następne 3 tygodnie szczepimy tym samym osobom drugą dawkę. Tym sposobem w ciągu 6 tygodni 90 osób ma pełne szczepienie. Następnie zaczynamy kolejny cykl 6 tygodniowy dla następnych 90 osób.
 
Jako pierwsze szczepione będą osoby w wieku 80+, później 70+. Jest to grupa zamknięta. Osoby młodsze , nawet te, które mają choroby współistniejące mają przewidziane szczepienie w późniejszym terminie, który zostanie ustalony przez Ministerstwo Zdrowia i podany do publicznej wiadomości. Dla osób poniżej 70 roku życia, z uwagi na późniejszy termin szczepienia nie tworzymy jeszcze list. Prosimy nie dzwonić w tej sprawie do przychodni, by niepotrzebnie nie blokować linii telefonicznych. We właściwym momencie przyjdzie pora na listy i szczepienie również tej grupy pacjentów.
Wszyscy seniorzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się, są wpisani na listę w przychodni. Oczywiście, lista ta nie jest zamknięta i w każdej chwili, po podjęciu decyzji o szczepieniu można się zgłosić. O dokładnym terminie szczepienia będą Państwo informowani telefonicznie. Prosimy spokojnie czekać na swoją kolej. Jednocześnie bardzo ważne jest punktualne stawienie się w przychodni w wyznaczonym terminie na szczepienie.
Dzięki szczepieniom zaczniemy budować własny system bezpieczeństwa.
 
Małgorzata Stokowska-Wojda.